Energiatreeningu tagasiside

“Alates sellest treeningust vaatan värskemalt ja intensiivsemalt enda sisse. Viimasel ajal eriti on tulnud usk, et lahendused tulevad ise minuni, igal probleemil ja olukorral on kuskil lahendus. Ma olen posi-tiivsem ja isegi kui olen väsinud, teadvustan seda ja võtan loomuliku elu osana. Tean mida teha, kui varbad külmetavad ja millisest harju-tusest abi otsida, kui nutma ajab. Püüan väärtustada hetke, nii tuleb isu naeratada poole tihedamini. Olen rohkem enda sees, kaotan vähem asju.”

“Energiatrennist ei olegi nagu võimalik aru saada, et miks seal käiakse, aga parem hakkab küll. Vahel on küll hirmus raske, aga pärast on selle-võrra mitte väsinum, vaid parem tunne.”

“Esimesest hetkest alates teadsin, et seda ma olengi otsinud. Trenn tekitab minus vaimustust, puhastab. Maailm vaikselt avardub, põnev on tähele panna muutusi, mis pidevalt toimuvad, ka päris aeglasi liikumisi. Enda tunnetamine paraneb ja selgineb, üha süveneb kindlus ja julgus olla ja teha oma olemisi-tegemisi. Kaob hirm tundmatuse ja selgusetuse ees, sirgeselgsemalt saab sammuda ja igal hetkel kogeda olemist. Tundub, et enda sisse hakkab rohkem tekkima vaikust, kaob ka olukordade ja sõnade hindamine, mis asendub pigem mõistmise ja vaatlemisega. Tegelikult justkui ei tahakski vahel midagi öelda ja näha, mis siis saab.
Harjutuste tegemine on üks kindel värk, millele saab alati loota – tean, et nende tegemine parendab olukorda ja põnev on, et iga kord on sama harjutus justkui uus. Ja seal sees on ka meeleharjutus – kas teen või ei tee. Saab ennast ületada justkui.”

“KehaMeeleKool läitis Valguse minu elus. Selles Valguses ma nüüd elan juba aastaid, see ei kustu ära.”

“Ma tahtsin olla rõõmus. Juba tükk aega hommikuti tööle sõites tulid mul üks peatus enne kesklinna jõudmist pisarad silma. Mõeldes neile, kes olid läinud. Mõni aeg peale trennis käimise alustamist ma märkasin, et olles jõudnud kesklinna ja minnes läbi pargi ma naersin omaette – lihtsalt heameelest või naljakatest asjadest, mis meelde tulid.”

“Mari aitab kohtuda iseendaga. Olemine muutub kergeks, hetked ilusaks.”

“Mari juures käimine on teinud mind seestpoolt kindlamaks. Rõõmsamaks.”

“Mari Laugu trennis olen tajunud energia liikumist, võimalust lihtsate harjutuste abil pidevat mõttevoogu taltsutada – on tekkinud ruumi enese sisse. Ruum teeb head, laseb värskel ligi pääseda. Grupi energia ja harjutuste rütm on laiendanud vastupidavuse ja tahte piire. Rõõm eneseületusest on kantav ka argipäeva. Mari kommentaarid, teooriajutud panevad teinekord vaatama tavalisele ebatavaliselt ja ebatavalisele tavaliselt. See on trenn, kus saab olla hästi enesega kontaktis grupi toel.”

“Mari trennis ei hakka igav ja ei ole kohustuslik kohal käia.”

“Mida olen saanud, tajunud, mõistnud seoses KehaMeeleKool’iga:
Trenn on kui protsess, mille jooksul olen endaga. Teised minu ümber tegelevad samuti iseendaga. Olen hakanud mõistma mittemõtlemise hüvesid. Tähelepanu harjutuse tegemisele suunates viib mõtted argi-päevast eemale, vaigistab need. Rõõmu valmistavad pisiasjadki. Olen hetkes olemist hakanud tajuma. Samuti energia liikumist kehas. Olen muutunud emotsionaalselt tasakaalukamaks, varem ägestusin üpris tihti, praegu ei tule esimese hooga meeldegi.
Harjutustest on saanud hea rutiin. Päeva kummardustega alustada on hea. KehaMeeleKool on suurendanud minu taju seoses igapäevaste valikutega. Harjutades kasvab vägi, ületamata ei jää ükski mägi.”

“Mina olen sellest trennist saanud palju huvitavaid muljeid ja tundeid. Olen saanud kulutada aega, mida muidu oleksin kasutanud endale ebatervislikult. Tänu sellele saan vahepeal lahti negatiivsest energiast, mis ei lase mul normaalselt suhelda.”

“Olen rahunenud.”

“Olen saanud tagasi tunde, mis mind tõmbas uue ja huvitava suunas. See avas mu ees väravad, mille taga olin kaua seisnud, ning nüüd on mul võimalused uurida ja kombata seda uut ja huvitavat.”

“Olen vähe käinud, aga teeb rahulikumaks ja hea enesetunde.”

“…rohkem rahu, õnne, palju kalleid inimesi, mu põlved ja selg on tunduvalt paranenud…”

“See on väga hea trenn. Selle aastaga olen läinud tähelepanelikumaks ja tundlikumaks, eelkõige iseenda suhtes. Ümbritseva suhtes muidugi ka. Tugevamaks. Targemaks ka – oskan ennast aidata, kui kuskilt paha või peavalu või väsinud (ja teistelegi olen mõnda asja õpetanud või näidanud). Kergemaks. Iseennast kõrvalt vaadata oskavamaks.”

“See trenn on mind pannud ennast ja seda, mida keha ütleb, rohkem jälgima. Ja nagu kunagi juba mainitud, siis: peale pidevamat harjutuste tegemise perioodi ei suutnud ma enam kohvi nautida (näiteks) ehk siis – see trenn on aidanud kuulata, kuulda, näha ja tajuda asju, millest varem aru ei saanud, mida varem nii selgelt tähele ei osanud panna. Blaa-blaa… tegelikult ei ole sõnad siinkohal kuigi täpsed. Vähemalt minu sõnastuses mitte. Lihtsalt – toimib küll, kui ise lased. Ja isegi kui ei lase või ei oska lasta, toimib ikkagi.”

“Selle ajaga kui olen käinud KehaMeeleKoolis, olen muutunud tundlikumaks. Eriti hästi tunnen ära asju, mida ma süüa ei taha. Ka neid, mida iseäranis tahan, tunnen ära. Rahu on rohkem olnud, samuti rõõmu ja armastust. Pilt maailmast on läinud avaramaks, vabaduse tunnet/tajumist on rohkem. Väldin rohkem sundkäitumist kui varem. St teen, mis tahan.”

“Sellest trennist olen saanud teadmise, et olen võimeline kõike kujundama enda jaoks just selliseks, et elu mitte ainult ei tunduks ilus, vaid olekski seda. Tean nüüd, kuidas ennast aidata ja kuidas aidata ka vajadusel teisi lihtsate harjutuste või siis õige ja hea sõnaga. Mitte-midagi-tegemine võib tuua päikese välja ka siis, kui sajab. Sest kui tegeled sellega, mis sulle meeldib, siis tundubki kõik hea. See trenn aitas mul leida aja enda jaoks ja õpetas ka seda hoidma, et oleks alati aega. Kui inimene leiab enda jaoks aega, leiab ta seda ka teiste ning kõige muu toreda jaoks. Ja kui veedad endaga koos ka ainult mõned tunnid nädalas, oled juba teel eneseleidmise poole. Selle trenni abiga leidsin üles enese meele, keha ja mõtte ning õppisin ennast kuulama ja seeläbi tean alati, kust leida õiged vastused. Sest uskuge või mitte, tegelikult on kõik meis endis olemas, tuleb ainult üles leida.”

“Treeningu kohta: ta juhib tähelepanu. Heh…:) Juhatab tähelepanu põhjustele, mis mõjutavad keha ja vaimu olekut. Enne trenni tulekut olid vaid seisundid, nüüd oskan paremini neid tähele panna ja usun rohkem kui varem, et nende muutumiseks on inimesel endal võimalik palju ära teha. Ma tsiteeriksin siinkohal Mikut, kes ütles, et kui sa tuled trenni ja on väga kehv olla, siis kehvemaks ei lähe siin kunagi. See on kindel, et trennist tagasi tulles on alati parem.”

“On hea tunda, et keegi on minu poolt.”