Meditants / Meditance®

“Sinu missioon on energeetiline!” / Ashtatara.

Meditants on tantsuline kehatunnetus, mille aluseks on aju hingamist tekitav liikumine.

Tants. Tantsuks nimetatakse liikumismustrite ehk motiivide jada. Kehatunnetuslik tants keskendub oma keha tajumisele, mitte välisele impulsile (muusika, rütm, element, subjekt vm).

Kordus. Kordamine suurendab igasuguse tegevuse mõju. Meditants süvendab isiklikke meeli, sest sellest algab kõige muu tunnetamine. Liikumiste kordused loovad üksoleku seisundit keha, vaimu ja kosmilise võrgustikuga, kelleks on maised hingekaaslased, inglid ja vaimsed teejuhid.

Sümmeetria. Sisemine tasakaal ja harmoonia eeldavad korrapära ning sümmeetriat ka liigutustes, mõjutades eeskätt aju tegevust. Keha geomeetriliselt koordineerides tekitame mustreid, mis viivad ühendusse looduse seaduspärasustega. Tulemuseks on värskus: harjumuste teisenemine, naiseliku ja meheliku energia sobitumine, teadvuspildi avardumine jm.

Meditatsioon. Meditatsioon annab juurde võimalusi. See on puhkus, mis väärtustab hetke ja loomist. Avanevad portaalid ja teha saab nö “dimensioonilisi tegusid”. Aegluubis liikumine on tõhus meetod meditatiivse seisundi tekitamiseks.

Elemendid. Ühendades tantsu ja meditatsiooni, muutub inimene selliseks, kes ta tegelikult on. Maa, vee, õhu, tule ja eetri energiad tasakaalustuvad. Varjatud rõõm on peidus nagu varjatud võimedki – selle ärkamisel hakkad tundma põhjuseta/tingimusteta õnnetunnet, mis ei kõigu ega kao. Ajurveeda järgi on vata dosha ehk õhu element kõigi teiste elementide tasakaalu alus, seega aitab õhulisuse lisamine energiasse ja rakkudesse tervikul edeneda.

Õnnestumine. Õnn ja sisemine naeratus on seotud rahuga. Loomulikult on samaaegselt olemas emotsionaalne õnn ja tundeline rahu ehk rahulolu, kuid vaba rahu väljaspoolt ei leia. Keskendume ainult omaenda olekule ja tegevusele.

Loovus. Eranditult kõik meditantsu tunnid on erinevad, neis puudub rutiin ja etteplaneeritus. Püüame õhust olemasolevat, tõlgime selle kehakeelde ning täiustume vaatlejana. Kasulikkus järgneb tajumisele.

Meditants on sobilik alates teismeeast. Riietus vaba.

*Koodivärgi kohta saad lugeda siit.

***
“Jagan hea meelega oma kogemust meditantsu tunnist, kuna ilmselt on palju teisi, kellele tund mõjub sarnaselt ning kes sooviksid seda ise kogeda. Kõige tähtsam minu jaoks on, et tund suurendab oluliselt oma keha tunnetust ja loob värske ja puhanud enesetunde. Tunni jooksul, mis möödub märkamatult kiiresti, toimub korraga vaimne lõdvestus, füüsiline pingutus ning meeleseisundi tasakaalustamine. Peale tundi on suurem jõud ja tahtmine taas tegutseda.” / Asko.