Epsomi sool

Epsomi soola saab tellida Aire-Maria Terviselaekast Tartus (Struve 4).

 

EPSOMI SOOLA INFOLEHT

Epsomi soola ehk magneesiumsulfaadi MgSO4 (mõrusoola) koostisained on magneesium, hapnik ja väävel.

Soola peamisel komponendil magneesiumil on tähtis roll tervises ja üldises heaolus. Muuhulgas reguleerib magneesium enam kui 325 ensüümi aktiivsust ning samuti mitmeid kehalisi funktsioone – lihaste tööd, energia tootmist, kahjulike mürkide väljaviimist jne.

Uuringud aga näitavad, et inimesed kannatavad tihti magneesiumipuuduse all. Seespidiselt kasutades soodustab epsomi sool neerude tööd, väljutades niiviisi kahjulikke aineid ning samuti on sool tuntud kerge lahtistava toime poolest. Laialdasemalt kasutatakse antud soola aga siiski välispidiselt, kuna magneesium imendub läbi naha ning suurendab sedasi veres magneesiumi sisaldust.

Epsomi soolal on täheldatud järgnevaid kasulikke toimeid: stressi vähenemine, une ja keskendumisvõime paranemine, verevarustuse suurenemine lihastes ja nahas, lihaste ja närvide töö paranemine, põletike leevenemine, paistetuste alanemine, hapniku kasutuse ja toitainete imendumise paranemine, migreenipeavalu ennetus või vähenemine, lihaspinge, -krampide ja valu leevenemine, mürkide väljutamine, vererõhu alanemine, energia ja heaolutunde suurenemine, naha seisukorra paranemine jne.

Kuum soolavann on omal kohal ka tselluliidiravis, sest ergutab ainevahetust ning lümfitegevust.

Samas soolavannid on vastunäidustatud järgmiste haigusseisundite korral nagu südame isheemiatõbi, südame rütmihäired, kolmanda astme hüpertoonia, krooniline hepatiit, broomiühendite talumatus, mõni endokrinoloogiline või onkoloogiline haigus.

Mitte kasutada üle 2 kuu järjest.

LISAKS otsi infot netist: Dr. Jaan Suurküla blogi jm.